Momentálně Vám technická podpora bude k dispozici pouze na emailu. Omlouváme se za tuto nepříjemnost

Plaaay.cz

731 737 002
PO-PÁ 12:30-15:30

The Witcher 2: Assassins of Kings Enhanced Edition

  • Jazyk — Angličtina;
  • Datum vydání — 17.05.2011;
  • Vývojář — CD Projekt RED;
  • Vydavatel — Atari;
  • Metacritic — 88;
Oficiální webwww.thewitcher.com
99 Kč
Koupit*
Tato hra je dočasně vyprodána, ale plánujeme doplnit zásoby do jednoho pracovního dne. Zakoupením této hry souhlasíte se zpožděním s dodáním klíče.
1 bod | 9 XP
Po zaplacení objednávky dostanete licenční klíč pro platformu Gog.com. Návod k aktivaci.
*Klíče ke hře momentálně nejsou skladem. Hru dostanete během jednoho pracovního dne po zaplacení.
Za každý nákup dostáváte body a XP, vetší ukazatel davá možnost získat větší doživotní slevu na hry.
Sledujte naší sekci Slevy a akce, téměř vždy můžete ušetřit peníze.
The Witcher 2: Assassins of Kings je druhým dílem úspěšného RPG The Witcher od polského studia CD Projekt RED. Právě první díl, který byl recenzenty i hráči přijat velmi dobře, umožnil vzniknout svému pokračování. Ačkoliv je celý svět opět založen na díle A. Sapkowského, tak ten se na tomto díle žádným způsobem nepodílel. Znalci knih o Geraltovi zde najdou množství styčných bodů a známých postav, nicméně ani pro ty, kteří knihy nečetli, by neměl být problém proniknout do hry a plně si ji užít. 

Stejně jako první díl, i dvojka je určena hlavně těm dospělejším. Herní svět se snaží být co nejméně idelaizovaný, nahota, válečná brutalita či vulgarismy jsou běžnou součástí hry. Příběh volně navazuje na ten z předchozího dílu, kde se Geraltovi podařilo zabránit vraždě krále Foltesta, ale nyní se opět objevuje nové nebezpečí a silní nepřátelé, jejichž úmysly nejsou z nejčistších. 

Proti jedničce došlo k přepracování soubojového systému, kde už tolik nezáleží na správném načasování, takže boje jsou nyní dynamičtější. Geralt má k dispozici dva druhy útoků - silný a rychlý a pak obranný a úhybný manévr. Možnost používat různé lektvary, magii nebo třeba jen vrhací nože tu je samozřejmě také. Pěstní souboje jsou nyní řešeny formou quick eventů a slouží hlavně k obohacení hry. Mírnou změnou prošly i dialogy, občas je nutné vybrat správnou odpověď v časovém limitu, jinak to může pro hráče vyústit v nepříjemné následky, zde se hra očividně inspirovala u hry Fahrenheit. 

Cílení na starší publikum potvrzuje i přepracovaný systém vztahů s partnery v družině, kdy byl opuštěn systém kartiček z prvního dílu, ale lze je nyní více rozvíjet pomocí dialogů i darů. Nicméně, stejně jako v jedničce, i zde nelze parťáky ovládat přímo, ale jednají sami za sebe. Během hry hráč kromě hlavních příběhových questů narazí i na řadu těch nepovinných, spoustou svých rozhodnutí, i těch na první pohled nepodstatných, dokáže ovlivnit děj a s následky se setká třeba až za nějaký čas. Kromě vedlejších questů jsou přítomny různé drobnosti pro odpočinutí si, jako je hra v kostky nebo páka v hospodě.